Plzeň, Černovice a Berlín – 8. dubna 2017

Týden po MČR mládeže se většina střelců přeorientovala na malorážky a vyrazili do světa na závody. Někteří lokálně, někteří i za hranice.

Jedna skupina vyrazila směr Plzeň na Jarní cenu Dukly, kde se střílela malorážka vleže a standard. Začnu od nejstaršího Václava Šmída, který v kategorie muži 60 ran vleže obsadil 20. místo za nástřel 609,5 bodu. V kategorii dorostu dosáhl na výborné druhé místo Matěj Zmátlo za nástřel 610,0. Na devátém místě skončila Bára Neumanová s 580,5 body, ihned za ní Jirka Mejda s 578,1 body. Matěj Zmátlo si ještě přidal disciplínu 3×40 ran, kde s nástřelem 1126 bodů skončil na 10. místě.

Další malorážková skupina vyrazila směr Berlín na šesté kolo KK Rangliste 60 liegend s nadějí možného startu ve finálovém kole, které se bude konat 22. dubna. A ta naděje se naplnila. Skvělého výsledku dosáhl Lukáš Novotný, který si posunul halový rekord na 593 body a v tomto kole skončil na druhém místě! Denisa Vadinská slušných 579, Bára Hájková 573 body. První závod v hale absolvovala i Kačka Skalová, která bojovala s technickými problémy a nakonec z toho bylo 554 body. Do finálového kola postoupil Lukáš v jednotlivcích a Denisa s Lukášem v družstvu s Milanem Stránským. Čtvrtá členka družstva Bára se bohužel nekvalifikovala, protože ve finálovém kole může startovat pouze nejlepší trojice z družstva.

Poslední skupinka dvou střelkyň vyrazila na vzduchovkový závod O pohár města Černovice. V kategorii do 12-ti let si nástřelem 296 bodů vystřílela Tereza Novotná nepopulární čtvrté místo. Vylepšila si tím pošramocenou sebedůvěru z neúplně povedeného MČR mládeže. První závod pro začínající si v kategorii 30 ran s oporou vyzkoušela Vladimíra Lubinová, která dosáhla na 263 body. Nedosáhla sice na přední příčky, ale určitě ji to povzbudí do další práce.

V neděli navíc proběhl neplánovaný trénink na střelnici v Poděbradech pro ty, kteří měli zájem

Výsledky Jarní soutěž Dukly

Výsledky Rangliste 60 liegend 6. kolo