Finále KZR a ČPTM – 26. – 27. srpen 2017

O víkendu 26. až 27. srpna zamířili naši čtyři střelci na finále KZR a ČPTM, které se konalo na střelnici v Plzni Lobzy. Počasí bylo letní, teplo, v sobotu se muselo počítat i s větrem.

V sobotu nastoupila kompletní čtveřice střelců, která si finále zajistila v předchozích třech kolech. Nakonec nás jako jediná v KZR reprezentovala Barbora NeumanováBarbora NeumanováBarbora Neumanová a to více než dobře. V základním závodu dala 408,8 a obsadila 7. místo, které ji poslalo do osmičlenného finále. V jejím prvním ženském finále působila trochu nervózně, jakoby zapomněla reagovat na jinak skvělý, ale od středu posunutý soustřel. Zaplatila tak nováčkovskou daň a finále opouštěla jako první. Ale i přesto je celkové 8. místo výborné. Do finále KZR se v disciplíně LM60 kvalifikoval i Lukáš NovotnýLukáš NovotnýLukáš Novotný  . Kvůli nevhodnému časovému harmonogramu se po dohodě s trenéry v sobotu soustředil pouze na finále ČPTM v disciplínách SM60 a VzPu40. Jak už bylo řečeno, větrné počasí a „divné“ světlo poznamenalo výsledky, které byly nižší než obvykle. Nakonec z toho bylo pro Lukáše 579 bodů a pěkné 5. místo mezi dorostenci. Mezi dorostenkami se představily Denisa VadinskáDenisa VadinskáDenisa Vadinská a Barbora HájkováBarbora HájkováBarbora Hájková. Denisa si nepohlídala botku a „odnesly“ to první dvě položky. Škoda, další položky již byly výborné, ale na víc než 574 a 17. místo to nestačilo. Barča HájkováBarbora HájkováBarbora Hájková měla taky pomalejší rozjezd, který už nedohonila. Bylo z toho 571 a 20. místo. Lukáš se v sobotu ještě představil v disciplíně VzPu40 a odvedl výkon, na který aktuálně má. Výkon 385,5 mu stačil na 16. místo.

ČPTM 2017, SM60, Lukáš NovotnýLukáš NovotnýLukáš Novotný  , 5.místo

V neděli se v disciplíně SM3x20 se představil už jen Lukáš. A asi se na to vyspal dobře, protože z toho byl nečekaný osobák 552 (posun o 12 bodů) a celkové 3. místo mezi dorostenci!

ČPTM 2017, SM3x20, Lukáš NovotnýLukáš NovotnýLukáš Novotný  , 3. místo

Finále KZR 2017

Finále ČPTM 2017