MČR 2017 – opět jsme cinkali

Naše nepočetná výprava vyrážela na Mistrovství České republiky už v pátek 8.9.2017, závod v polohovce (3×20) začínali naši borci střílet v půl deváté s nástupem v osm. Zatímco trenéři teprve rozlepovali očka a sháněli kafe, naši zkušení střelci už chystali zbraně na první disciplínu – klečáka. Mezi dorostenci zaúřadoval Matěj ZmátloMatěj ZmátloMatěj Zmátlo, který s 560 body bral DRUHÉ místo. První CINK. Lukáš NovotnýLukáš NovotnýLukáš Novotný   s 541 body bral 14 místo, ostatní byli na zkušené. Matějův velmi dobrý výkon ve spolupráci s Ondrou Kupcem (SSK Mladá Boleslav) a Vláďou Lučanem (SSK Brandýs) vyneslo v soutěži družstev díky vyrovnaným výkonům 1. místo. Takže druhý CINK. Třetí cinknutí přineslo třetí místo opět v soutěži družstev – tentokrát v režii Jakub Říha (SSK Vlašim), Lukáš NovotnýLukáš NovotnýLukáš Novotný   (SSK DDM Kolín) a Ondra Goldšmíd (SSK Brandýs). O další medaili v polohovém závodě se postarala Barbora NeumanováBarbora NeumanováBarbora Neumanová, která výsledkem 565 brala 1. místo a pro nás čtvrté cinknutí. Páté cinknutí přinesla opět soutěž družstev, kde středočeský tým ve složení Bára NeumanováBarbora NeumanováBarbora Neumanová (SSK DDM Kolín), Majda Linhartová (SSK Mladá Boleslav) a Eliška Desenská z SSK LOYD, které společným výkonem 1641 jen o tři body minuly druhé místo a skončily třetí. První den závodů tedy skončil pro náš klub jednoznačně úspěchem, naši střelci získali 5 medailí.

Neděle se nesla ve znamení „šedesátky vleže“. Bohužel mezi dorostenci se nezadařilo a nejlepšímu Matějovi Zmátlovi nástřel 583 (30x) stačil jen na šesté místo. Tuto sezónu laborujícímu Lukáši NovotnémuLukáš NovotnýLukáš Novotný   dobrý výsledek 577 stačil jen na dvacáté místo. Bohužel Lukáš umí nastřílet mnohem lépe a i jeho průměrný výkon by stačil na umístění v první desítce. O tom je ale sportovní střelba. Někdy to jde a někdy nejde. Ostatní střelci splnili své průměry a nastříleli lépe – dá se říct, že „republiku“ poctivě odpracovali. To signalizuje dobrou práci střelců i trenérů, všech pět střelců (Zmátlo šestý, Novotný dvacátý, Dvořák dvacátý pátý , Nykl čtyřicátý třetí, Mejda čtyřicátý sedmý) se umístilo v první polovině startovního pole. Ač v jednotlivcích jsme na medaile nedosáhli, vyrovnané výsledky postavených týmů přinesli hned dvě medaile. O zlato se postarali Ondra Kupec (SSK Mladá Boleslav), Vláďa Lučan (SSK Brandýs)  a náš Matěj ZmátloMatěj ZmátloMatěj Zmátlo (SSK DDM Kolín). Stříbro uzmul tým ve složení Lukáš NovotnýLukáš NovotnýLukáš Novotný   (SSK DDM Kolín), Jakub Říha (SSK Vlašim) a Vojta Novotný (SSK Kolín) a přidali tak sedmou medaili. Republika skvěle vyšla Báře Hájkové, která nástřelem 586 obsadila sedmé místo. Bára NeumanováBarbora NeumanováBarbora Neumanová s výkonem 580 bodů obsadila 14 místo. Denise VadinskéDenisa VadinskáDenisa Vadinská se moc nedařilo a výkon 568 stačil pouze na 43 místo. I přesto je to stále první polovina. Dalo by se říct dobré, ale Denča umí mnohem lépe. Příští rok bude líp :-). Neztratila se ani Terka NovotnáTereza Novotná, náš Benjamínek. Její premiéra měla číslo 539 a sedmdesáté místo. První sezóna? Super výsledek. Neměl bych zapomenout ani na neoblíbenou bramborovou medaili, která moc necinká, ale i tak nebyla špatná – a to na čtvrté místo našich střelkyň ve družstvech, o které se postaralo trio ve složení Barbora Neumanová (SSK DDM Kolín), Majda Linhartová (SSK Mladá Boleslav) a Eliška Desenská (SSK LOYD).

Na závěr bych rád poděkoval všem střelcům i trenérům, jelikož 7 cinknutí na mistrovství republiky bylo báječných a stejně tak i dobrá umístění ostatních. Zúročila se tak práce za celou sezónu a přinesla zasloužené výsledky.

Jirka

Komplet výsledky ze svazových stránek 

Pár mobilovek