Grand Prix Praha a Berlín – 9.-10. prosinec 2017

Většina střelců a doprovodu vyrazila směr Plzeň na sledovaný závod Grand Prix Praha 2017 a jedna střelkyně s doprovodem do Berlína. Ubytování jako obvykle ve Starém Plzenci. V sobotu počasí fajn, cesta super, ale neděle stála za pendrek – sníh, vítr, nic moc. Ale nakonec jsme dorazili v pořádku domů.

Radost nám udělali naši „nejstarší“. V kategorii juniorek zazářila Bára NeumanováBarbora NeumanováBarbora Neumanová, která se nástřelem 412,3 body a ze sedmého místa probojovala do finále a tam excelovala výkonem 246,7 bodu, přestože na závěr nám zabrnkala na nervy. Čtyři rány před koncem vedla s komfortním náskokem tří bodů, ale další dvě rány nebyly nic moc a nakonec poslední rána 10,1 zpečetila vítězství o 1,1 bodu. Zahanbit se mezi juniory nenechal ani Matěj ZmátloMatěj ZmátloMatěj Zmátlo, který se osobákem 619,4 body prostřílel do finále. V něm dokonce po první polovině vedl, ale nakonec sérií devítek obsadil nepopulární, ale pěkné čtvrté místo. V dorostu Lukáš NovotnýLukáš NovotnýLukáš Novotný   obsadil 21. místo s výkonem 395,5. Jeho výkonnost jde pomalu nahoru, což je dobrá zpráva. Slušný výkon nad své poslední výsledky předvedl i Lukáš NyklLukáš NyklLukáš Nykl (390,5 a 32. místo). Barča HájkováBarbora HájkováBarbora Hájková se poslední dobou trochu trápí a za svými nejlepšími výsledky zaostává – přesto 385,9 není špatné a stačilo na 38. místo. I Jirka MejdaJiří Mejda ml.Jiří Mejda ml. umí líp, 373,3 a 50. místo.

Neděle sice byla co se týče poštu našich střelců chudší, ale výsledkově nikoliv. Další posun osobního rekordu na 620,8 bodu zaznamenal Matěj ZmátloMatěj ZmátloMatěj Zmátlo a opět z toho bylo krásné 4. místo. Bára NeumanováBarbora NeumanováBarbora Neumanová nenavázala na svůj sobotní výkon a nástřelem 406,6 tentokrát zaostala za nejlepšími. Lukáš NovotnýLukáš NovotnýLukáš Novotný   o chloupek posunul osobák blíž ke 400, zatím se zastavil na 398,6 a obsadil 14. místo.  I Jirka MejdaJiří Mejda ml.Jiří Mejda ml. se polepšil oproti sobotě na 383,3 (osobák?) a skončil na 41. místě. Barča Hájová se trápila a výkon 365,8 jí stačil na 54. místo.

Berlín? Denča dala 577 bodů, družstvo je zatím na průběžném 5. místě.

Úplně závěrem moje maličkost na těchto závodech jediná nesoucí prapor pistolářů. Sobota výsledkově nic moc, 516 bodů, ale s přiznanou nulou v duchu fair play (vystřelil jsem si bez diabolky pouze s hnacím plynem), neděle o trochu lepší s 528 bodů. Tyto výsledky samozřejmě stačily na umístění na chvostu startovní listiny, ale úplně poslední jsem nebyl 🙂

Výsledky Grand Prix Praha 2017

Výsledky Berlin KK-Rangliste – 2. kolo