Jarní cena Manušic – 21. duben 2018

Tradičně vyráží na tento závod více střelců, letos ale nakonec vyrazilo pouze torzo a to díky nemocem a nešťastným náhodám. Z pohledu našich umístění bychom mohli závod směle nazvat sběr raných brambor. Neobvykle slunné a teplé počasí na toto období střelce provázel celý závod.

V závodu SM/LM60 v kategorii dorostu si první letošní bramboru, resp. čtvrté místo, vystřílela Denisa Vadinská. Slušný výkon 582 body je výsledkem její stabilní formy, kterou si přenesla ze vzduchovky vleže. I individuální malorážková halová sezóna ji pravděpodobně prospěla.

To se zatím o výkonnosti vleže bohužel nedá říci o Lukáši Novotném. Možná právě proto, že už se v zimě díky věku nemohl věnovat vzduchovce vleže, je výkon 569 žalostný. Ale zkušeností má dostatek a tak všichni věříme, že problém odhalí a výkony půjdou nahoru.

O co víc se Lukáš Novotný trápí vleže, o to více mu jdou další polohy, které mu v disciplíně SM3x20 vynesly další bramboru mezi dorostenci. Výkon 554, kterým posunul hranici osobního rekordu, dokazuje jeho postupné zlepšování. Na druhou stranu mu položka vleže ubírá body, které mu chybí na nejlepší. Ale je stále začátek sezóny.

Lukáš Novotný – SM3x20 (dorost) – nástřel 554 bodů / 4. místo
Denča Vadinská – SM60 (dorost) – nástřel 582 body / 4. místo

výsledkové listiny :

SM60 Dorost

SM60 ženy, juniorky

SM/LM60 muži,junioři

SM3x20 dorost

SM3x20 ženy,juniorky

SM/LM3x20 muži,junioři