3. kolo KZR a LDML – 8.-10. červen 2018

Plzeň se opět stala cílem našich víkendových závodů, protože se tu konalo třetí kolo kontrolních závodů reprezentace, kontrolního sledovaného závodu a dorostenecké Letní Duklácké mládežnické ligy.

V kontrolním závodu reprezentace (KZR) naše barvy hájil Matěj Zmátlo. Po peripetiích, které si prožil v minulém kole se vzduchovkou, ho již neprovázely problémy a mohl se soustředit jen na svůj výkon. V disciplíně VzPu60 nastřílel 614,7 bodů a skončil desátý. Dvě slabší položky ho připravily o lepší výkon i o finále pro nejlepších osm. V disciplíně mixu vzduchové pušky VzPu80 (muž a žena, každý 40 ran) dal v základním závodu 412,1 bod. Bohužel, v součtu s partnerkou jim to nestačilo na postup do finále.  V sobotu si v disciplíně LM3x40 dorovnal osobní rekord 1150 bodů (10. místo) a v neděli jej o jeden bod a jedno místo vylepšil. Bohužel, v obou případech mu těsně uniklo osmičlenného finále. Snad příště.

Ve třetím kole kontrolního sledovaného závodu (KSZ) jsme neměli žádného zástupce.

Po KZR a KSZ nastoupila v neděli naše omladina. V třípolohové disciplíně SM3x20 nastřílel Lukáš Novotný slušných 560 bodů a skončil druhý. Dle jeho slov ale nebyl s celkovým výkonem spokojený, cítí rezervy a stále má co zlepšovat. Barbora Hájková zopakovala výkon 546 bodů z minulého kola a skončila na 5. místě. Tomáš Dvořák překročil hranici 500 bodů a bylo z toho 508 bodů a 12. místo. V disciplíně SM60 se Tereza Novotná na bod přiblížila k 560 bodům a bylo z toho 11. místo.

Oba trenéři, Milan Nepejchal a Tomáš Zmátlo, byli s výsledky docela spokojeni a za odměnu jim naservírovali další tréninkové dávky.

 

Foto závodu 3. kola LDML

Výsledky závodu 3. kola LDML

Výsledky závodu 3. kola KZR