GP Kolín – 21. červenec 2018

Po dlouholeté pauze se konal GP Kolín na kolínské střelnici. Tento tradiční závod byl v minulosti velmi oblíben a pořadatelé SSK Kolín 0105 se snaží na tradice závodu navázat. Přejme jim, ať se jim to daří i nadále. Přeci jenom, je to nejbližší závod, kterého se můžeme zúčastnit. Závod provázalo nádherné až horké počasí, ale naši střelci se s tím popasovali více než se ctí.

Lukáš Novotný potvrdil, že se mu v posledních týdnech daří. V disciplíně SM60 dorostu výkonem 587 bodů obsadil druhé místo. Jeho sestra Tereza Novotná si vylepšila osobní výkon na 583 body a vybojovala třetí místo. Vypadá to, že změna malorážky, absolvování náročného soustředění začíná přinášet ovoce. Snad jí to vydrží i nadále.

GP Kolín, SM60 dorost, Lukáš Novotný 2. místo, Tereza Novotná 3. místo

Denisa Vadinská se pomaličku vrací na výkony ze začátku sezóny. Sice to nebylo přes 580 bodů, ale 579 bodů a šesté místo jsou předzvěstí dalšího růstu. Barbora Hájková se po návratu z tábora musela rychle přeorientovat na novou malorážku a po jednom tréninku na sucho absolvovala ostrý „trénink“. Výsledek 577  bodů a osmé místo není špatný. Její výkony určitě půjdou nahoru. Rozhodně na to má. Nejrychlejší přípravu měl Tomáš Dvořák. Ač z Kolína, dorazil na střelnici těsně před začátkem, což určitě ovlivnilo jeho výkon. Výsledek 552 body a 16. místo není odrazem jeho možností.