VC Poděbrad a LDML 5. kolo – 18.-19. srpen 2018

Rosničky předpovídaly lehké ochlazení na konci týdne, ale nepovedlo se. Víkend byl opět horký a střelci si opravdu užili. Jeden závod jsem měli za humny v Poděbradech a druhý, pro dva vyvolené s nadějí na celkové umístění, v Plzni.

V sobotu byla v Poděbradech na programu malorážka vleže SM/LM60. Na startovní listině jsme obsadili kategorii mladšího a staršího dorostu. V kategorii mladšího dorostu zvítězil Lukáš Novotný s nástřelem 587 bodů a zdatně mu opět sekundovala sestra Tereza Novotná, která skončila čtvrtá s výkonem 583 body. Denisa Vadinská se k výbornému výsledku 587 bodů z minulého týdne (ČPTM 3. kolo) nepřiblížila a za nástřel 578 bodů brala 8. místo. Barbora Hájková na rozdíl od standardu se vleže zatím nemůže chytit a 571 bod jí stačil na 11. místo. O místo hůře a o jeden bod méně nastřílel Jiří Mejda. Vojtěch Tandler se přesvědčil, jak snadné je se trefit do soupeřova terče a pro velký úspěch si to několikrát zopakoval. Tyto nuly a nedostatek tréninku stačily pouze na 478 bodů a umístění na chvostu výsledkové listiny. Ve starším dorostu jsme měli pouze jednoho zástupce. Matěj Zmátlo nepředvedl špatný výkon a výkon 586 bodů stačil na třetí místo.

 

 

V neděli někteří pokračovali v třípolohovém závodu v Poděbradech a další dva zamířili směr Plzeň na páté a poslední kolo soutěže Letní Duklácké malorážkové ligy. V Poděbradech si třetí místo v kategorii mladšího dorostu vystřílela Denisa Vadinská za nástřel 544 body. Jiří Mejda si tentokrát osobák nevylepšil a 515 mu stačil na osmé místo. V Plzni zazářila Barbora Hájková. Ta si výborným výkonem 565 bodů výrazně posunula hranici osobáku v třípolohovém závodu SM3x20. Páté kolo vyhrála a těsně zvítězila i celkově mezi dorostenkami! Kromě prvního místa v celé lize si odvezla i cenu za nejhodnotnější výkon mezi dorostenkami. Gratulujeme! Věříme, že jí forma vydrží a prodá ji i ve finálovém kole ČPTM . Neztratil se ani Lukáš Novotný mezi dorostenci. Předvedl výkon, na který jsme tuto sezónu zvyklí. Nástřel 557 bodů mu stačil na druhé místo v pátém kole a zároveň mu pomohl k celkovému druhému místu.

 

LDML, Barbora Hájková 1. místo SM3x20, Lukáš Novotný 2. místo SM3x20