Finále KZR a ČPTM – Bramborová Barča

Sice nepopulárními čtvrtými místy, ale zato nesmazatelně, se do finále ČPTM zapsala Barbora Hájková. Během víkendu předvedla výborné výkony a zaslouženě byla naším nejlepším střelcem.

V sobotu se nejdříve střílela disciplína SM60. Do ní se kvalifikovalo hned šest našich střelců, ale nakonec startovalo pouze pět střelců. Nejlépe sice zastřílel Lukáš Novotný, ale výsledných 580 bodů bylo s ohledem na jeho letošní výsledky podprůměr. Jen o bod méně vystřílela Barbora Hájková a ani to zdaleka nestačilo na nejlepší. Nedařilo se ani Denise Vadinské, která se také nepřiblížila k nejlepším výkonům z letošní sezóny. Jiří Mejda ani Tomáš Dvořák se taky nepochlapili a nepřiblížili se ke svým letošním maximům. Jednoduše a prostě, SM60 se našim střelcům nepovedla.

Odpoledne byla na programu vzduchovka VzPu40. Radost nám i sobě udělala Barbora Hájková, která si vylepšila osobák na 404,4 a by těch čtyřek nebylo málo, vyneslo jí to i celkové čtvrté místo mezi dorostenkami. Slušně zastřílela Denisa Vadinská, která se výkonem 396,1 přiblížila na dohled svému osobáku. Lukáš Novotný se sice dostal přes 400, ale pokažená poslední položka ho srazila na celkové 10. místo mezi dorostenci za výkon 400,5.

ČPTM, VzPu40, Barča Hájková, 4. místo

V neděli naši vlajku držela svým výkonem opět Barča Hájková. V polohovém závodu předvedla výkon, který známe z posledních závodů. Nástřel 562 body jí zase vynesl čtvrté místo. Lukáš Novotný opět nepřekročil svůj stín a 548 bodů je daleko za výkony, které předváděl v sezóně. No, snad si vše srovná v hlavě a pochlapí se do zbytku sezóny. Denisa Vadinská dala 528 bodů hlavně kvůli pokažené stojce, ale stále je to její premiérová sezóna. Finále ve všech třech disciplínách je u ní už tak velký úspěch.

ČPTM, SM3x20, Barča Hájková, 4. místo

Ve finále KZR jsme měli pouze jednoho zástupce a to Matěje Zmátla. I on nebude rád na tento víkend vzpomínat. S výkony hluboko pod jeho maximy žádnou díru do světa neudělal. A přejme si to co u Lukáše – aby si to srovnal v hlavě a povedl se mu zbytek sezóny.

Výsledky finále ČPTM 2018

Výsledky finále KZR 2018