Mistrovství ČR 2018 kule

Ve dnech 21. až 23. září 2018 proběhlo na střelnici v Plzni Lobzích Mistrovství ČR 2018 v kulových zbraních. Po letních dnech se počasí na tuto akci pokazilo a užili jsme si zamračené větrné počasí a v neděli doprovázené mírným deštěm.

Pokud bych měl naši účast shrnout v jedné větě a několika slovy, tak asi takto. Výborné individuální výkony v juniorech, standardní výkony v dorostu a dvě velká překvapení. Modří již vědí a teď pro ty ostatní.

Výborné individuální výkony předvedl Matěj Zmátlo mezi juniory. V pátek obsadil druhé místo v disciplíně LM60 a to v osobním rekordu 619,1 bodu. V sobotu se představil v třípolohovém závodu LM3x40. V kvalifikaci obsadil šesté místo a kvalifikoval se do osmičlenného finále. Tam nejdříve nabral nepříjemnou ztrátu, ale postupně se díky vyrovnaným výkonům a i neočekávaným ztrátám ostatních soupeřů prostřílel až na konečné třetí místo!

Mistrovství ČR 2018 kule, Matěj Zmátlo, 3. místo LM3x40 junioři

Barbora Hájková předvedla formu z posledních závodů a výjimečně mezi juniorkami předvedla výkon 1114 bodů v disciplíně SM3x40. Výkon sice nestačil na nejlepší, ale věříme, že jí pomůže v dalším vývoji. V neděli již mezi dorostenkami v disciplíně SM60 vystřílela 584 body a obsadila deváté místo. Lukáš Novotný měl v sobotu v disciplíně SM3x20 výborný nástup v poloze vkleče, ale v dalších polohách postupně ztrácel. Nakonec z toho byl výkon 556 bodů a osmé místo. Chuť si spravil ziskem mistrovského titulu v družstvu Středočeského krajského sdružení. V neděli v disciplíně SM60 předvedl jeden z horších výkonů sezóny a to 581 bod. Přesto to nakonec v součtu dalších dvou střelců skončilo opět titulem v družstvu Středočeského krajského sdružení. Jak ho ale známe, raději by předvedl lepší individuální výkony. Snad příští rok. Pokud bude makat, má na to.

Mistrovství ČR 2018 kule, Lukáš Novotný (uprostřed), člen vítězného družstva Středočeského KS

A teď ta překvapení. O to první se postarala naše nejmladší střelkyně Tereza Novotná. V disciplíně SM60 si vystřílela osobák 586 bodů, který jí vynesl pěkné 6. místo a nejlepší umístění našich dorostenek. A co víc, poprvé v závodu porazila na body bráchu Lukáše. A to druhé překvapení? Jiří Mejda tři roky čekal na zlepšení osobáku a dočkal se na republice. Výkonem 583 body se dostal poprvé přes 580, obsadil 13. místo a byl tak, oproti očekávání, naším nejlepším mezi dorostenci.

Výčet naší účasti by nebyl úplný, pokud bych nezmínil výkony Václava Šmída, Tomáše Dvořáka a Denisy Vadinské. Václav Šmíd mezi muži startoval pouze v LM60 a dosáhl výsledku 610,9 bodů. Tomáš Dvořák startoval v obou závodech mezi dorostenci, ale výkon 501 bod, resp. 568 bodů na nejlepší zdaleka nestačil. Denisa Vadinská si v třípolohovém závodu vystřílela 526 bodů a vleže 563 body. V obou disciplínách umí víc, zejména jsme od ní více čekali vleže, ale pokud si vezme k srdci rady trenérů, tak si vše může vynahradit příštím roce.

Čeká nás ještě jeden malorážkový závod a pak hurá do vzduchovkové sezóny. Začne zhruba za měsíc.

Výsledky M-ČR 2018 kule