Perný víkend 3.-4. listopadu

Nejen jeden perný den, jak se zpívá ve známé písni od legendárních Beatles, ale hned dva čekaly na naše střelce a nejen na ně. V sobotu se vyrazilo směr Plzeň na závod VC Dukly 2018 (memoriál Járy Motáka) a v neděli na náš závod Malá cena Medvědů 2018 konaný téměř v domácím prostředí.

Na pomyslnou dvoukorunu víkendu, tedy vítězství v obou závodech, dosáhl Lukáš Novotný ve VzPu40 kategorie dorostu. V sobotu v základním závodu sice skončil třetí a nebyl spokojený se svým tempem střelby, ale plně si to vynahradil ve finále. Po prvních pětiranových sériích vedl téměř o pět bodů, pak se v jednoranových položkách trochu zhoršil, ale posledních pět ran bylo opět výborných a s bezpečným náskokem zvítězil.

VC Dukly 2018, Lukáš Novotný a Jiří Mejda v základní závodu VzPu40 dorost; Lukáš Novotný ve finále

Na osobák dosáhla ve VzPu60 juniorka Bára Hájková, přesto jí výsledek 607,6 na finále nestačil. Matěj Zmátlo se ve VzPu60 stále hledá a nemůže navázat na skvělý konec předchozí sezóny. Blýská se ale na lepší časy, přestože v Plzni ještě neuhodilo. Výsledek 608,6 na finále také nestačil. Ještě telegraficky k dalším našim střelcům. Jiří Mejda se přiblížil na dohled k osobáku, Denisa Vadinská už dala víc a Tomáš Dvořák se od „zázračného“ výsledku z Liberce nemůže trefit.

Jak se říká, doma nebývá nikdo Prorokem, ale našim střelcům se na naším klubem pořádaném závodu dařilo. Jak jsem uvedl, Lukáš Novotný o dva body vylepšil výkon ze soboty a vyhrál VzPu40 dorostu.

MCM2018 – VzPu40 dorost, Lukáš Novotný, 1. místo

Konečně prásklo a další vítězství přidal Matěj Zmátlo. S novou puškou a tréninkovým tempem vystřihl výkon přes 621 bodů. Tak ať mu to tréninkové tempo a výkony vydrží i nadále.

MCM2018 – VzPu60 ženy, muži a junioři, Matěj Zmátlo, 1. místo

Další umístění na bedně přidala Tereza Novotná ve VzPu30 mládež do 14-ti let. Druhé místo a solidní nástřel přes 315 bodů daly zapomenout na nepovedený výkon z minulého víkendu.

MCM2018 – VzPu30 mládež do 14-ti let, Tereza Novotná, 2. místo

A co další? Bára Hájková přidala šesté místo ve VzPu40, Jirka Mejda i Denisa Vadinská předvedli horší výkon než v sobotu. Marek Čablík předvedl výkon kolem osobáku a Adam Hepal taky umí víc. Vojta Tandler ve VzPu30 do 12-ti let se motá kolem 305 a chtělo by to zvednout alespoň k 310 bodům. To samé platí i o Adamu Svobodovi, který umí i přes 300 bodů. Tím jsem vyčerpal klubové střelce. Ale představili se i „kroužkaři“ při DDM Kolín, možní budoucí adepti na členství v klubu. Matouš Plaček, Barbora Buncová a Vladimíra Lubinová se statečně odbyli premiéru ve VzPu30 do 12-ti let. Sice skončili na chvostu startovního pole, ale dali si slušné základy, které mohou kvalitním tréninkem posunou výš. Aneta Hepalová si ve druhém závodě posunula osobák ve VzPu30 do 14-ti let a přiblížila se na dohled magické třístovce. Svůj první střelecký závod v životě si odbyla v disciplíně VzPu20 s oporou Kateřina Křížová. Nevedla si špatně a skončila uprostřed startovního pole.

Výsledky VC Plzně, memoriál Járy Motáka

Výsledky Malá cena Medvědů 2018