O pohár ředitele DDM 2018

Nepříznivé počasí, nemoci a úrazy sice trochu ovlivnily účast na naše závodech, ale i přesto všechno byla nakonec hojná (126 střelců a fůra doprovodu). Za což velmi pěkně děkujeme a pochvalu zaslouží chování střelců i doprovodu během závodu. My jsme se jim snažili čekání zpestřit rychlým výsledkovým servisem i pohostinností našeho bufetu. Ještě jednou děkujeme a budeme se těšit na dalších našich závodech – ale to už budou malorážky. A to je, i s ohledem na dnešní počasí, opravdu ještě daleko. Ale uteče to, jako vždy.

Ale ještě jednou zpět k závodu, tentokrát z pohledu výsledků našich střelců. Mezi nejmenšími v disciplíně VzPu 20 s oporou se dařilo Kačce Šátkové, kterou koučovala osoba povolaná – sestra Bára Neumanová, bývalá výborná střelkyně. Třetí místo je pro Kačku odměnou za práci v tréninku a věřím, že o ní ještě uslyšíme, jako svého času o Báře. Ve stejné kategorii si první závod vyzkoušela Kateřina Křížová, která skončila na pěkném pátém místě. Sofie Samková, které je devět, také nezklamala, přestože se do první desítky nevešla.

Ve VzPu30 vleže do 12-ti let se nejlépe dařilo Elišce Svobodové. Nemoc a výpadek v tréninku byl znát a výsledek 308,0 bodů stačil až na 12. místo. Vojtěch Tandler se dere nahoru a nebýt poslední položky, byl by to výsledek přes 310. Ale i tak je to příslib do další sezóny. Barbora Buncová se přiblížila ke 300 bodům, což je slibné vzhledem k tomu, že to byl její druhý závod. Vladimíra Lubinová asi poznala, že je nutné dát víc úsilí do tréninku, aby její výkonnost šla nahoru. Pokud poznání přetaví do tréninku, určitě to vyjde.

Ve starší kategorii potvrdila lepšící se výsledky v tréninku Tereza Novotná. Výkon 316,0 bodu a druhé místo to potvrdily. Adam Svoboda se konečně vrátil na výkony z minulé sezóny a nástřel 304,9 bodu je příslibem do dalšího tréninkového úsilí. Aneta Hepalová tentokrát osobák neposunula a ani výkon nebyl takový, jako sama očekávala. Ale má na to, aby se na předchozí výsledky opět dotáhla.

Ve VzPu40 dorostu potvrdil formu posledních týdnů Lukáš Novotný. Vylepšený osobák na hodnotu 412,6 mu přinesl vítězství. Lepšící formu potvrdila i Barbora Hájková, která výkonem 406,9 bodu obsadila třetí místo. Další tři naši střelci se motali kolem hranice 385 bodů. Zatímco pro Denisu Vadinskou je výsledek tak trochu zklamáním, tak pro Marka Čablíka znamená solidní výkon. Jiří Mejda stále hledá stabilitu výkonu během závodu, která mu neumožňuje překročit hranici 390 bodů. Samostatnou kapitolou je Adam Hepal, který by potřeboval zakomponovat zklidnění během střelby a vstřebat rady trenérů, které se zatím míjí účinkem.

Výsledky závodu O pohár ředitele DDM 2018 (PDF)

Výsledky závodu O pohár ředitele DDM 2018 (XLSX)

Po závodu se našlo pár svršků, takže pokud byste něco poznali, pošlete zprávu na e-mail, příp. se ozvěte telefonicky. Kontakty najdete v propozicích.

O pohár ředitele DDM 2018 – ztráty a nálezy

Zatím pár fotek z našeho servisu (budou postupně přibývat další).

 


Pro velký zájem v disciplíně VzPu40 jsme otevřeli 5. směnu, která je jisto jistě poslední. Plní se to pěkně, takže kdo zaváhá…

Blíží se to, blíží. A co? Náš druhý závod O pohár ředitele DDM 2018 (sobota, 1. prosince 2018), který je zároveň druhým kolem Ligy Polabí pro kategorii VzPu30 vleže do 12-ti a do 14-ti let. Proto zveřejňujeme:

Aktuální startovky závodu O pohár ředitele DDM 2018

Propozice závodu O pohár ředitele DDM 2018