Víkendové jedničkové závody v Liberci

Vzduchovkové závody první kategorie se konaly v hale Technické univerzity v Liberci. V sobotu Grand Prix Libereckého kraje a v neděli Velká cena Stráže. Z našeho klubu se účastnili pouze střelci střílející disciplínu VzPu40 a VzPu60.

Minulý týden to konečně prásklo a stále drží! Co a komu? Pořádný výsledek Matěji Zmátlovi. A stále mu forma drží. Právem mu patří titul střelec víkendu našeho klubu. V sobotu obsadil v základním závodu VzPu60 druhé místo s výsledkem 622,6 bodu, pouhé tři desetiny od osobáku. Ve finále téměř získal skalp našeho odchovance a olympionika Filipa Nepejchala a skončil těsně druhý. V neděli se mu také dařilo a obsadil nepopulární čtvrté místo s jen o 3 body horším nástřelem, než měl v sobotu. Jen tak dál.

GP Libereckého kraje, Matěj Zmátlo, finále

 

GP Libereckého kraje, Matěj Zmátlo, 2. místo VzPu60 muži, junioři

Lukáš Novotný se v sobotu představil ve VzPu40 a obsadil třetí místo. Přestože nástřel nebyl nejhorší, tak se bohužel stále pere s hlavou, která ho připravuje o lepší výsledky. V neděli si vyzkoušel první ostrý závod VzPu60. Stanovil si osobák, jak jinak, ale osobně spokojen nebyl. Na druhou stranu možnosti ke zlepšení tu rozhodně jsou.

GP Libereckého kraje, Lukáš Novotný, 3. místo VzPu40 dorost

Báře Hájkové se relativně povedla sobotní VzPu60, ale v neděli ve VzPu40, jako by ji chyběla šťáva. Zatím se tak trochu hledá, ale je začátek sezóny a už v minulosti předvedla, že se umí postupně zlepšovat.

GP Libereckého kraje, Bára Hájková

Jiří Mejda stále čeká na prásknutí motá se kolem 380 bodů a chtělo by to posun alespoň k 390 bodům. Denisa Vadinská sice začíná plnohodnotnou sezónu, ale honí moc zajíců najednou. Chtělo by se to soustředit hlavně na VzPu40 a výsledky by mohly přijít. Zatím také čeká na přiblížení se k osobáku.

GP Libereckého kraje, Jiří Mejda, Denisa Vadinská

Libor Vadinský jako jediný náš pistolář (ostatní pistoláři z klubu ho nechali ve štychu) sice držel prapor statečně, ale bylo vidět, že jde o první závod v sezóně. Další závody, doufejme i s kompletní partou, budou lepší a lepší.

Ještě jeden postřeh k závodům, který sice nepatří našim střelcům, ale stojí rozhodně za zmínku. Aneta Brabcová z Olympu Plzeň dala neuvěřitelných 634,0 bodu ve VzPu60. Být to na oficiálních závodech ISSF, padl by světový rekord. Aktuální světový rekord 633,4 body drží ZHU Yingjie z Číny, který stanovila 9.5.2018 na závodech Světového poháru ve Fort Benning (USA). Přesto úžasný výkon a blahopřejeme!

Výsledky GP Libereckého kraje

Výsledky VC Stráže