Naši střelci šířili dobré jméno klubu

Tento víkend se naši střelci zúčastnili mezinárodních střeleckých závodů v Innsbrucku, závodů první kategorie v Plzni i regionálním závodu v Českých Budějovicích. A byli hodně vidět a pomohli zviditelnit jméno našeho klubu.

Nejdále za hranicemi Kolína šířil jméno Matěj Zmátlo a to na Grand Prix of Tyrol 2018 v Innsbrucku společně s dalšími českými reprezentanty. V pátek v disciplíně VzPu60 v základním závodu obsadil sedmé místo za nástřel 613,7 bodu. Ve finále ale střílel skvěle a bylo z toho výborné druhé místo. K tomu ještě přidal jedenácté místo v mixu společně s Terezou Razímovou. V sobotu v základním závodu vylepšil výsledek z pátku na 619,2 bodu a ve finále skončil na sedmém místě. Jen tak dál, Matěji!

Grand Prix of Tyrol 2018, Matěj Zmátlo, 2. místo

Na závodech první kategorie GP Praha konané od pátku do neděle v Plzni si výborně vedl Lukáš Novotný. V sobotu byl sice rozladěn účastí v první směně, ale možná mu to pomohlo k vylepšení osobáku ve VzPu60 na 614,0 bodu, což mu vyneslo první účast ve finále mezi juniory. I v něm se neztratil. Obsadil sice nepopulární čtvrté místo, ale odnesl si spoustu zkušeností. V neděli se představil ve VzPu40 a připravil nám nervy drásající zážitek. Poslední čtyřicátou ranou o maximální možné hodnotě 10,9 dorovnal nástřel do té doby vedoucího závodníka a díky lepší poslední položce bral první místo Lukáš za výsledek 408,4 bodu.

GP Praha 2018, Lukáš Novotný, 1. místo

Na stejných závodech se kromě Lukáše představila Bára Hájková a Jiří Mejda. Bára v sobotu střílela VzPu60 a bohužel se jí nepodařilo překonat hranici 600 bodů. Výsledek 599,6 bodu na nejlepší zdaleka nestačil. V neděli se jí dařilo lépe a v disciplíně VzPu40 obsadila sedmé místo za nástřel 402,1 bod. Jiří Mejda v obou závodech ve VzPu40 nepřekročil svůj stín, ani hranici 380 bodů a stále se hledá.

Posledním místem, kde jsme šířili dobré jméno klubu byly České Budějovice. Měli jsme sice pouze jedno želízko v ohni a přetavili ho do zlata. V disciplíně VzPu30 vleže kategorii do 12-ti let zvítězila Tereza Novotná za nástřel 315,5 bodu.

Vánoční střílení 2018, Tereza Novotná, 1. místo

 

Výsledky Grand Prix of Tyrol 2018

Výsledky GP Praha 2018

Výsledky Vánoční střílení 2018