První závody roku 2019

Na první závody roku 2019 jsme vyrazili do Plzně, kde se na střelnici Plzeň-Lobzy konal závod O pohár SSK Plzeň-Slovany. Stříleli se disciplíny VzPu30 vleže obou kategorií a VzPu40 dorostu do 16-ti let.

Medailová umístění jsme brali pouze ve VzPu40. Na třetím místě umístil Lukáš Novotný s nástřelem 408,1 bod. O lepší umístění ho připravila vlastní hlava. Barbora Hájková skončila pátá s výkonem 402,6 bodu. Denisa Vadinská se tentokrát ke 400 bodům nepřiblížila a s výsledkem 387,8 bodu moc spokojená nebyla. Naopak, Marek Čablík i Adam Hepal se blýskli svými prozatím nejlepšími výkony.

O pohár SSK Plzeň-Slovany, VzPu40 do 16ti let, Lukáš Novotný, 3. místo

V závodu družstev bralo naše družstvo Novotný, Hájková a Vadinská druhé místo.

O pohár SSK Plzeň-Slovany, VzPu40 do 16ti let, družstva, 2. místo

Ve VzPu30 naši střelci předvedli vesměs průměrné výkony. V kategorii do 14-ti let Tereza Novotná s výkonem 314,3 bodu obsadila páté místo. Adam Svoboda se zatím výkon z Liberce minulého roku nezopakoval a vrátil se zpět k hranici 305 bodů 304,5). Barbora Buncová naopak překvapila a přehoupla se přes 300 bodů (301,7). Aneta Hepalová zatím na výkon začínající trojkou čeká, ale výkonnostně jde nahoru. V mladší kategorii se představila pouze Eliška Svobodová, ale její výkon nepatřil mezi její lepší. Nástřel 309,1 bod stačil šesté místo.

Druhý den v neděli jsme vyrazili na poslední kolo Liberecké vzduchovkové ligy. A tentokrát byly výsledky lepší a hlavně jsme byli v celkových umístění vidět. Lukáš Novotný dal zapomenout na sobotu výborným výkonem 413,8 bodu, kterým si posunul hranici osobního rekordu. Zvítězil tak ve všech dílčích kolech a s přehledem zvítězil v celkovém hodnocení ve VzPu40 mladšího dorostu. Ve stejné disciplíně a kategorii skončila celkově na čtvrtém místě Barbora Hájková. Za zmínku ještě stojí celková jedenáctá příčka Denisy Vadinské.

Liberecká vzduchovková liga, Lukáš Novotný, VzPu40 ml. dorost, 1. místo

Přestože se v posledním kole nevedlo Elišce Svobodové, nakonec celkové vítězství ve VzPu30 vleže do 12-ti let uhájila a navázala tak na loňskou vítězku Terezu Novotnou.

Liberecká vzduchovková liga, Eliška Svobodová, VzPu30 do 12ti let, 1. místo

Ta tuto sezónu střílela ve starší kategorii, kde nakonec obsadila celkové slušné třetí místo. Ostatním se tolik nedařilo a za zmínku snad stojí výsledek Anety Hepalové, která výkonem 299,3 body atakovala hranici 300 bodů. Snad se jí to povede na dalším závodu, kterým bude Pohár města Benešova, který bude zároveň přeborem Středočeského kraje.

Liberecká vzduchovková liga, Tereza Novotná, VzPu30 do 14ti let, 3. místo

Výsledkové listiny O pohár SSK Plzeň-Slovany
Výsledkové listiny Liberecké vzduchovkové ligy – 4.kolo
Výsledkové listiny Liberecké vzduchovkové ligy – celkové