Mistrovství České republiky vzduchových zbraní 2019

O víkendu 9.-10. března 2019 se na střelnici v Plzni – Lobzích konalo Mistrovství ČR vzduchových zbraní 2019.

V sobotu se ve vzduchové pistoli představil nejstarší aktivní střelec klubu Miloš Novotný, pro něhož to bylo první mistrovství. Premiéru nezvládl v hlavě a byl z toho sice nejhorší výsledek v sezóně, ale zato velká zkušenost.

V neděli vyrazili směr Plzeň ostatní střelci – puškaři. Ve VzPu60 mezi juniory měl startovat Tomáš Dvořák, ale nemoc mu to nedovolila.

V disciplíně VzPu40 v kategorii mladšího dorostu se umístila na nepopulárním čtvrtém místě Denisa Vadinská, která zúročila výbornou formu v závěru vzduchovkové sezóny.

Mistrovství ČR, VzPu40 mladší dorostenky, Denisa Vadinská, 4. místo

Pódium ji nakonec neuniklo, protože získala titul Mistra ČR v soutěži družstev coby členka družstva Středočeského krajského sdružení.

Mistrovství ČR, VzPu40 mladší dorostenky, Denisa Vadinská členka vítězného družstva Středočeského KS

Další naši střelci mladšího dorostu, Marek Čablík a Adam Hepal, se svými výkony přiblížili ke svým osobákům a rozhodně nezklamali.

V kategorii staršího dorostu VzPu40 jsme měli dva zástupce – Lukáše Novotného a Barču Hájkovou. Barča Hájková se rozloučila se sezónou výkonem 399,4 body, který stačil na 9. místo. Chuť si spravila jako členka vítězného družstva Středočeského krajského sdružení. Přesto asi bude chtít na rozpačitou vzduchovkovou sezónu co nejdříve zapomenout.

Mistrovství ČR, VzPu40 starší dorostenky, Barča Hájková členka vítězného družstva Středočeského KS

Naopak Lukáš Novotný završil svojí výbornou vzduchovkovou sezónu ziskem individuálního titulu Mistra ČR výkonem 410,2 body.

Mistrovství ČR, VzPu40 starší dorost, Lukáš Novotný, 1. místo

Druhý titul přidal s družstvem Středočeského krajského sdružení. Gratulujeme!

Mistrovství ČR, VzPu40 starší dorost, Lukáš Novotný, člen vítězného družstva Středočeského KS

Mistrovstvím ČR ve vzduchových zbraní skončila pro výše uvedené naše střelce hlavní vzduchovková sezóna a po chvilce oddechu se začnou připravovat na nadcházející malorážkovou sezónu. Kompletní tečku za vzduchovkovou sezónou udělá Mistrovství ČR mládeže určené pro disciplínu VzPu30 vleže pro kategorie do 12-ti a do 14-ti let, které se bude konat 31. března na stejném místě.

Výsledky Mistrovství ČR vzduchových zbraní 2019

Nástřely Mistrovství ČR vzduchových zbraní 2019