Pohár města Černovice 2019

Nejdůležitější závody vzduchovkové sezóny jsou sice za námi a než se s plnou silou přihlásí sezóna malorážková, vyrazili jsme na tradiční, pro nás rozlučkový, závod v Černovicích. Závod, který byl navíc zpestřený specialitou – exhibice dvojic, kterou tvořilo šest nejlepších střelců vleže přes oboje kategorie a k nim vylosovaných šest střelců vstoje.

V samotném závodu si někteří naši střelci vybrali trochu smůly. Naše nejmladší Kačka Šátková se musela popasovat s technickými problémy, ale zvládla to se ctí. Přestože střílí jeden rok, dokázala reagovat jako zkušená střelkyně. Věříme, že si smůlu vybrala a v příští sezóně všem ukáže, co v ní dříme. Katka Křížová zastřílela v rámci svých možností a i od ní si v příští sezóně slibujeme výkonnostní posun.

Pohár města Černovice 2019, naše Kačky i budoucí naděje

Smolný závod si prožila Aneta Hepalová. Střílela výborně, ale jeden vynechaný terč v poslední položce, a tedy jedna nula, ji připravil o životní nástřel. Nepříjemná zkušenost, ale ví, že to umí a v příští sezóně určitě vystrčí své drápky. Adam Svoboda nastřílel svůj standard. Se závody vleže v tomto roce končí a pomalu se bude připravovat na přestup do závodů vstoje. Tereza Novotná si o bod vylepšila nástřel z minulého týdne a bylo z toho nepopulární čtvrté místo, které jí však kvalifikovalo do exhibičního závodu. Ale ještě předtím musel proběhnout eliminační závod střelců vstoje na netradičních třicet ran. V něm se představili tři naši střelci – Denisa Vadinská, Barča Hájková a Lukáš Novotný. Do exhibice dvojic nakonec prošli Barče a Lukáš. Dvojice exhibice určila losovačka nejlepších střelců vleže. Tereza si, co čert nechtěl, nebo asi chtěl, vylosovala svého bratra Lukáše. To se nakonec ukázalo jako šťastné spojení. Sourozenci se výborně doplňovali a po napínavém vyrovnaném průběhu si vystříleli první místo.

Pohár města Černovice 2019, sourozenci Tereza a Lukáš Novotných, vítězové exhibice

Exhibice byla příjemným zakončením jinak pohodového závodu. Parta okolo Petra Nymburského, který je duší a hlavním trenérem klubu, vychovává výborné střelce. O tom se mohli všichni přesvědčit minulý týden na Mistrovství ČR, kde v kategorii starší žákyně jeho svěřenkyně obsadily první tři místa. Prostě to umí a rádi se tam budeme vracet. A teď už opravdu plnou parou do malorážkové sezóny!

Další foto z Poháru města Černovice 2019.