Jarní soutěž Dukly 2019

Tak, a nová malorážková sezóna pro nás začala v Plzni Lobzích. Po příjemných a teplých dnech čekalo na střelce velmi studené počasí. Teploty kolem pěti šesti stupňů Celsia není to pravé ořechové pro venkovní sport, který je založen na stabilitě a minimálním pohybu. Zima byla ještě umocněna chladem naakumulovaným v betonu střeliště.

Jako první se představili střelci vleže v disciplíně SM/LM60. Solidních 605,5 nastřílela Denisa Vadinská, která možná očekávala o něco více. Sourozenci Aneta a Adam Hepalovi si odstříleli svoje. Adam Hepal na něj slušných 586,2 a začínající Aneta Hepalová odstartovala 543,4 body.

Závod po obědě a vyhlášení výsledků vleže pokračoval polohovými disciplínami SM3x20 a SM/LM3x40. V disciplíně SM3x20 si chuť spravila Denisa Vadinská. Výkonem 554 body vybojovala pěkné třetí místo.

Jarní soutěž Dukly 2019, Denisa Vadinská, 3. místo v SM3x20

Lukáš Novotný si ve druhém závodu SM/LM3x40 posunul hranici osobáku na 1122 body a bral solidní deváté místo mezi muži a juniory. Mezi ženami a juniorkami se ve stejné disciplíně představila Barbora Hájková, která začala sezónu výkonem 1105 bodů.

Jarní soutěž Dukly 2019, Barbora Hájková a Lukáš Novotný v LM3x40

Byl to prostě první závod a v takové zimě, která měla vliv na výkony všech střelců. Sezóna je teprve na začátku a některé naše střelce ještě premiéra čeká, ale pro všechny je zatím prioritou nahnat co nejvíce tréninkových dávek před dalšími závody.

Výsledky Jarní soutěže Dukly 2019