Shrnutí závodů uplynulých tří týdnů

Nějak nezbyl čas na ohlédnutí za uplynulými závody. Ať už z důvodu toho, že nám zkolaboval web a bylo nutné jeho obnovy, či jsme většinu volného času věnovali přípravě našeho závodu Velká cena medvědů.

Začal bych našimi nejstaršími, kteří se účastnili prvního kola Kontrolních závodů reprezentace (KZR) a mezinárodního závodu GP Liberation. Oba závody se konaly na střelnici Dukly Plzeň v Lobzích. První kolo KZR provázelo velmi chladné počasí, se kterým se velmi dobře poradil Lukáš Novotný. V pátek 26. dubna dosáhl v kvalifikaci vzduchové pušky VzPu60 nástřelu 613,8 bodu a ze šestého místa se kvalifikoval do finále. V něm si vedl výborně, po pětiranných položkách dokonce vedl, ale nakonec skončil na pěkném třetím místě. Po změnách v programu KZR se o den později střílel závod LM 3×40, který sloužil pouze jako eliminace do nedělního závodu LM 3×40. Výkonem 1141 bodů se kvalifikoval a v neděli předvedl stejný výkon, který ho z osmého místa poslal do finále. To byla pro něj další zkušenost. Sice draze vykoupená, ale v budoucnu ji určitě prodá. Nakonec z toho bylo pěkné páté místo, ale na druhou stranu je nutné dodat, že tři střelci se osmičlenného finále neúčastnili. Přesto pro Lukáše výborný víkend. Přestože se Báře Hájkové vzduchovka v pátek nepovedla, v sobotu v závodu LM3x40 již předvedla výborný výkon 1142 body a kvalifikovala se do nedělního závodu. V něm předvedla horší výkon 1127 bodů, nepovedla se jí položka vstoje. Ale i pro ní slušný víkend.

O týden později se Barča a Lukáš na stejném místě účastnili mezinárodního závodu GP Liberation. Jejich výkony zatím na mezinárodní konkurenci nestačí, ale vzhledem k jejich věku můžeme očekávat další zlepšování. Oba tomu věnují dost energie a tak je tato zkušenost posune dál. A třeba příští rok to může být už zajímavější.

A teď k těm mladším, kteří zatím střílí malorážku vleže. V neděli po skončení prvního kola KZR se zúčastnili prvního kola Duklácké mládežnické ligy. Tereza Novotná a Eliška Svobodová dali ve svém prvním letošním závodu dali slušné výkony přes 570 bodů. Adam a Aneta Hepalovi také dosáhli na svá loňská maxima. Adam 563 body, Aneta 534 body.

O pár dní později, 1. května odjela stejná skupina doplněná o Tomáše Dvořáka do Manušic na Jarní cenu Manušic. Tereza Novotná se dostala přes 580 bodů (583) a obsadila třetí místo. I Eliška Svobodová si zlepšila nedělní výkon na 574. Adam Hepal v podstatě zopakoval výkon z neděle (560 bodů), Anetě se závod moc nepovedl, stejně jako Tomáši Dvořákovi.

4. května se mladší střelci přesunuli do Českých Budějovic na Přebor Jihočeského kraje a to hlavně z toho důvodu, aby si vyzkoušeli střelnici, na které se bude konat 1. kolo ČPTM. Tereza Novotná výkon přes 580 nezopakovala a bylo z toho „jen“ 572 body. I Eliška Svobodová předvedla „horší“ výkon 568 bodů. Aneta Hepalová výkonem 530 bodů navázala na první závod sezóny. Václav Šmíd zvítězil v závodu mužů LM60.

Sezóna začíná nabárat na obrátkách a věříme, že i výkony našich střelců porostou.

Výsledky KZR 1. kolo
Výsledky LDML 1. kolo
Výsledky JC Manušic
Výsledky GP Liberation
Výsledky Přeboru Jihočeského kraje