Soustředění Karlovy Vary 2019

Rok se s rokem sešel a tradiční střelecké soustředění na samém počátku prázdnin je tu!

Ochutnávčičkou před soustředěním, které začíná nedělí 30. června, bylo druhé kolo ČPTM konané ve stejném areálu, které bude naším azylem. Náročné podmínky střelnice byly navíc umocněny tropickým vedrem, které vysávalo síly všech střelců, zejména těch na vzduchovce v odpoledních hodinách. Jedněm se vedlo, druhým už méně. Ale většina dostřílela až do konce. V sobotu byla na programu sportovní malorážka 60 ran vleže SM60 a vzduchová puška 40 ran vstoje VzPu40. V neděli polohový závod 3×20 ran. Ale teď k našemu soustředění.

Neděle 30. června
Oficiální začátek v 17:00, kdy dorazil zbytek střelců, kteří ČPTM nestříleli a společná večeře v 19:00. Po večeři byl oznámen časový program soustředění a opětovně probrána bezpečnost při manipulaci se zbraněmi. Letošní soustředění je navíc na přání účastníků obohaceno o hru založenou na deskové hře Jumanji. Všichni střelci před soustředěním dostali dopis s indiciemi, které napověděly o rozdělení střelců do čtyř družstev. Po večeři začala hra řešením hádanky, které napověděly o umístění dopisů s inormací, kde najdou truhličku s dalším postupem a indicií. jedno družstvo kvůli dopisu musel přestlat celý kemp, ale nakonec i oni našli, co potřebovali. V 21:30 už museli být všichni na pokojích, ve 22:00 večerka. Pár minut po dvaadvacáté, za temného dunění bubnů, byli účastníci soutěže svolání k mámivému mihotajícímu se zelenému světlu, které ozařovalo bájnou hru Jumanji. A hra může opravdu začít.

Pondělí 1. července
Ráno v 6:50 budíček bzučením vuvuzel (Lukáš, Ondra, Matěj a Kuba), v 7:10 rozcvička a tradiční výběh na pahorek k vodárně. Ranní hygina a snídaně v 8:00. Odchod na střelnici a od 9:00 dopolední blok dle rozpisu s přestávkou, ve 12:30 oběd a od 14:30 odpolední blok končící v 18:00. Večeře od 19:00 a pokračování hry Jumanji. Doplním později, jdu na večeři…

Kde jsem to vlastně skončil? Jo, že doplním později. Vězte, že po večeři si každé z družstev hodilo kostkou (hádejte, kolik stěn má kostka v Jumanji?) a vylosovalo si úkol. Úkoly zatím nebudu prozrazovat, ale určitě se k nim vrátím, až to bude možné. Jednoduché však nebyly. Po úkolech následovala volná zábava ukončená večerkou.

Úterý 2. července
Den se stává rutinou. Ráno bzukot, rozcvička, pahorek, hygiena a snídaně. V 9:00 všichni připraveni na svých místech na střelnici. Dnešek obohacen o psychický trénink, který může pomoci střelcům k lepšímu zvládnutí střelby, závodů i situací v životě obecně. Záleží na každém, co si odnese. Oběd, odpolední blok a večeře, po které následuje další kolo hry Jumanji. Občas nás družstva překvapí svým důvtipem, (ne)šikovností a logickými postupy – ne vždy zamýšlené ani samotným tvůrcem a organizátorem hry samotné. Večerka a spát. Zítra bude dlouhý den a možná i chvilkové opojení slávy. Chcete vědět víc? Koukněte se zítra!

Středa 3. července
Nemá smysl se opakovat, protože ranní procedury včetně dopoledního bloku běží jak na drátkách. Ale pozor! Máme tu kritický den! A proto odpoledne vyrážíme pěšky směr Karlovy Vary. A rozhodně máme v úmyslu zanechat návštěvníkům 54. ročníku filmového festivalu upřímný a hluboký umělecký zážitek. Červená přitahuje nejen hvězdy filmového plátna, ale i medvídky. A tak se stalo, že poklidné ospalé karlovarské odpoledne bylo narušeno skupinou čtyřiceti medvědů v jednotném oblečení a za místo společného zvěčnění si vybrali červený koberec původně určený pro největší filmové hvězdy.

Hlavní hvězdy festivalu Karlovy Vary 2019 – střelci, trenéři a doprovod

Prostě tradice je tradice a nejen ta filmová. Letošní festival se z pohledu účasti, alespoň dle počtu lidí ve městě, je chudší, než v minulých letech, což se o našem soustředění říci nedá a drží si svůj standard. Po společném fotu následoval rozchod za „pamětihodnostmi“ Karlových Varů a návrat autobusem na 19:00 v kempu s odchodem rovnou na večeři. Po ní se všichni věnovali pokračování hry Jumanji a pestrý den zakončila večerka.

Čtvrtek 4. července
Dnešní budíček byl z mnoha důvodů dříve a i rozcvička byla obohacena o několik koleček kolem hřiště navíc a hlavně o kačáky a žabáky. Po vydatné rozcvičce následovala oproti zvyklosti v 7:45 snídaně a rozchod na dopolední blok. Ještě před odchodem byla provedena kontrola pokojů a jejich oznámkování dle kvality úklidu. Známky či body budou započítány družstvům do hodnocení hry Jumanji. A věřte, milí čtenářové, nedopadlo to dobře. Vypadá to spoustu reparátů 🙂
Asi nějaké skvrny na slunci. Kačáci a žabáci se rozmnožili jak houby po dešti a to nepršelo. Ale vyřešeno a zapomenuto. Snad si to dotčení zapamatují. Jumanji se blíží ke konci. Všichni se protočili na hrách a následují hlavolamy. Úspěšným vyřešením se posunou dál. Vyvrcholení hry i soustředění je na spadnutí. Zítřek vše rozhodne.

Pátek 5. července
Poslední kompletní den. Dopolední program byl střelcům určen trenéry. Většinou podle toho, kdo je v čem začátečník nebo mu daná disciplína nejde. Odpoledne bude soutěž Karlovarský trojboj či pětiboj – podle toho, jak se na dané disciplíny koukáme.
Byli zvoleni kapitáni šesti družstev a postupně si každé družstvo dolosovalo zbytek týmu. Každá pětice si určila střelce pro disciplíny sportovní malorážka vkleče, vleže a vstoje, vzduchová puška vleže a vstoje. Každý měl 5 nástřelných ran na jednom stanovišti a 10 soutěžních ran na druhém stanovišti bez dalekohledu. Ostatní členové družstva ho smělo koučovat pouze posunky. A výsledky? Hodně záleželo na nalosování.

Pořadí Tým Celkový nástřel
1. Mazáci 486,3
2. Tvarůžci 471,6
3. Kytičky 456,8
4. Vendelíni 454,2
5. Ležáci 441,3
6. Mašťáci 441,2

Navečer vyvrcholila hra Jumanji. To už všechna doposud soupeřící družstva musela spolupracovat, aby se dotáhli hru do konce – najít kód pro otevření kryptexu. Výsledný počet nasbíraných bodů a trestných bodů za nevhodná slova nasbíraná jednotlivci družstev určil vítězné družstvo – Nosorožci. Ale to nebylo motem hry, které bylo uloženo v kryptexu. To tkvělo ve spolupráci a že za každých okolností mají používat MOZEK a zdravý rozum.

Sobota 6. července
Sobotní dopoledne bylo tradičně určeno k úklidu pokojů a střelnice. Na střelnici bylo pořízeno poslední společné foto.

Soustředění Březová 2019 – společné foto před odjezdem

Následoval poslední společný oběd a odjezd k domovům.

Co říci závěrem? Tak jako vždy střelci, trenéři a doprovod odvedli kvalitní práci. Je na všech, co si s sebou odvezou. Pevně věřím, že jen to dobré. Závěrem bych chtěl poděkovat zejména Daně za hru Jumanji, která obohatila všechny o nové zážitky a doprovázela nás celý týden. Dále trenérům Daně, Milanovi, Milošovi a Pepovi za výborně odvedenou práci. Totéž platí i pro doprovod, který se staral o bezproblémový chod a občerstvení – jmenovitě Marušce, Jirkovi, Petrovi a Liborovi. A nakonec všem střelcům, kteří výborně spolupracovali a makali. Určité přešlapy a nepřístojnosti byly vyřízeny na místě a tím je vše zapomenuto. Ale některým budou ještě dlouhý čas připomínány :-). Prostě to k tomuto telecímu věku patří. Pevně věřím, že se s většinou setkáme opět příští rok.