Informační pel-mel z posledních závodů

Od VC Poděbrad se toho událo docela dost. Naši střelci se zúčastnili třetího kola ČPTM, posledního kola Letní Duklácké mládežnické ligy a finále ČPTM a KZR.

Denisa Vadinská byla jediným naším zástupcem na třetím společném kole ČPTM v Plzni Lobzích. Vyhrála závod vzduchové pušky VzPu40 výkonem 406,7 bodu. V malorážných disciplínách SM60 a SM3x20 předvedla pouze průměrné výkony.

Naopak výborný osobák 575 bodů Denisa předvedla na posledním kole LDML v disciplíně SM3x20 a s přehledem zvítězila. Její nástřel byl nejlepším nástřelem všech pěti kol. Celkově v LDML obsadila 2. místo.

Do finále KZR se kvalifikoval Lukáš Novotný v obou disciplínách VzPu60 a LM3x40 a Bára Hájková pouze v disciplíně LM3x40. Do Plzně nakonec odjela pouze Bára, protože Lukáš se ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit. Bára měla opět kvalitní klečák i ležák, ale opět ztratila ve stojce. Výsledkem byl nástřel 1139 bodů.

Do finále ČPTM se kvalifikovala Denisa Vadinská (VzPu40, SM60 a SM3x20), Tereza Novotná a Eliška Svobodová v disciplíně SM60. V sobotu byla na programu disciplína SM60 a VzPu40, v neděli SM3x20. V SM60 podaly všechny naše střelkyně pouze průměrné výkony. U Elišky a Terezy to bylo dílem tréninkového výpadku v posledních třech týdnech, u Denisy asi zapracovala hlava. Denisa si trochu spravila chuť ve VzPu40, kde o jednu desetinu skončila na čtvrtém místě. V neděli ji v SM3x20 opět zradila hlava či přemotivovanost z osobáku dosaženého v LDML a závod se jí vůbec nepovedl. Snad si naše děvčata nechávají nejlepší výkony na MČR, které se kvapem blíží.

ČPTM – 3. kolo

LDML – 5. kolo

LDML – celkové výsledky

ČPTM – finálové kolo