Mistrovství ČR kule 2019

Mistrovství ČR v kulových disciplínách se tradičně koná na střelnici v Plzni Lobzích. Výjimkou nebyl ani tento rok a mistrovství bylo rozprostřeno od pátku 20. do neděle 22. září.

Pátek 20. září 2019

V pátek byly z našeho pohledu disciplíny LM60 juniorek, juniorů a mužů. Ve hře byla juniorkách Bára Hájková, junioři Lukáš Novotný a Tomáš Dvořák a mezi muži Václav Šmíd. A v první disciplíně LM60 juniorů jsme se dočkali. Lukáš si vytvořil osobák výkonem 622,5 bodů a bral stříbro. V družstvu Středočeského KS skončil na třetím místě.

MČR2019 kule, Lukáš Novotný, 2. místo v disciplíně LM60
MČR2019 kule, Lukáš Novotný, 3. místo družstev v disciplíně LM60

Tomáš Dvořák bohužel nepřekonal hranici 600 bodů a skončil v poli poražených. Bára dala na její poměry slušných 614,3 a skončila desátá. Vendovi se moc nevedlo, dal jen 606,3 a skončil na 25. místě.

Sobota 21. září 2019

V sobotu byly na pořadu dne polohové disciplíny juniorů a dospělých LM3x40 a dorostu SM3x20. Bára Hájková v kvalifikaci obsadila sedmé místo a poprvé šla do osmičlenného finále. Vzhledem k její biologické „rychlosti“ byly obavy, že nestihne přestavit pušku mezi jednotlivými disciplínami, ale ty se nakonec ukázaly zcela liché. Ve finále Bára obsadila konečné sedmé místo. V barvách krajského sdružení obsadila třetí místo v družstvech.

MČR2019 kule, Barbora Hájková, 3. místo družstev v disciplíně LM3x40

Tomáš Dvořák ani v polohovém závodu nepřekročil svůj stín a skončil hluboko v poli poražených.

V dorostu SM 3×20 jsme měli hlavní želízko v Denise Vadinské a svojí premiéru na MČR v této disciplíně si odbyla Tereza Novotná. Denisa si bohužel vybrala svůj horší den a zklamala jí hlavně hlava. Na její poměry průměrný výsledek 547 bodů stačil až 16. místo. Tereza si vytvořila osobák nástřelem 532 body a přestože zatím nestačí na nejlepší, může směle vyhlížet do budoucnosti.

Neděle 22. září 2019

V neděli se nejdříve představila Bára Hájková v LM60 mezi juniorkami a po ní zbytek našeho dorostu, tentokrát v početnějším zastoupení. Ale nejdříve Bára. Jejích 614,3 patří mezi ty lepší výsledky (možná i nejlepší?) a stačil na desáté místo. V dorostu Tereza Novotná bojovala statečně a po tuhém boji obsadila pěkné páté místo. Chuť si po nepodařené sobotě chtěla spravit Denisa Vadinská, ale nepodařilo se. Průměrným výsledkem 572 body skončila na 35. místě. O bod lepšího nástřelu dosáhla Eliška Svobodová. Na ní se asi nejvíce projevil tréninkový výpadek, ale propadák to není. Aneta Hepalová se výsledkem 560 bodů přiblížila ke svému maximu a rozhodně nezklamala. Spíš naopak. V dorostu se na dohled svého maxima přiblížil Adam Svoboda. Jeho 558 bodů v nejpočetnějším poli střelců stačil až na 58. místo. Přesto byl naším nejlepším. Zklamal Adam Hepal. Asi moc chtěl překonat výkon sestry a hlava ho zklamala. Snad se z toho vezme ponaučení, že silou to opravdu nepůjde. O něco lepší výkon než Adam Hepal předvedl Vojta Tandler, ale zůstal daleko za svými výkony z minulého roku. Bez tréninku to, Vojto, opravdu nepůjde.

Mistrovstvím pomalu končí malorážková sezóna. Na zhodnocení sezóny si ponecháme nějaký odstup, ale dle tradic ji zakončíme příští neděli na závodech v Josefově dole.

MČR 2019 kule – výsledky