Trojzávod v Semilech

Pokud si z minulých článků pamatujete, že se v tuto dobu jezdilo na jedničkové závody do Liberce, tak máte pravdu. Jenom z důvodu rekonstrukce sportovní haly v Liberci se tento rok konaly v Semilech. Další změnou bylo, že se už střílelo od pátku a končilo v neděli. To kladlo nároky na logistiku a ti, kteří absolvovali všechny závody, byly ubytovaní 8 km od haly v poetické chalupě „Na samotě u lesa“ – název opravdu nelhal, ale byli jsme spokojeni.

Střílelo se na elektronické terče. V pátek byl na pořadu závod VC Stráže nad Nisou, který byl věnován pouze dorostu. Další posun osobáku zaznamenala Tereza Novotná. Výsledných 388 bodů znamenalo posun o 10 bodů, první závod přes 380 a celkově 14. místo. Velmi dobře zastřílela i Aneta Hepalová s nástřelem 369,6 bodu. Její bratr Adam střídá lepší výsledky s horšími. Tentokráte to byl ten horší a výsledek jen 358,9 bodu.

V sobotu byl na pořadu závod VC Libereckého kraje. Nejlepšího umístění dosáhla Dagmar Šátková ve VzPi60 ženy, juniorky. Osobák 549 bodů, postup do finále a konečné šesté místo. Ve VzPu60 byla z našich nejlepší Barbora Hájková s nástřelem 610,7 bodů (17. místo). Lukáš Novotný se aktuálně hledá a ani mu nepřidala zvýšená teplota signalizující nachlazení. Konečných 603,4 stačilo jen na 19. místo. Ještě zmíním výsledek Miloše Novotného ve VzPi60 – 531 bod (32. místo).

Celý závodní prodloužený víkend zakončila v neděli VC města Semily. Z našich výkonů stojí za zmínku opětovný posun osobáku Terezy, který se zastavil na hodnotě 392,2 body (15. místo)! I Hepalovi se snažili a tentokráte oba dosáhli téměř shodného a pěkného výsledku – Adam 376,0 bodu a Aneta 375,6 bodů. Adama hlavně mrzela poslední rána, která ho připravila o první položku přes sto bodů. V juniorech se Báře ani Lukášovi nedařilo – Bára 607,8 a Lukáš 603,2. Ani ve VzPi60 neměla Dáša svůj den a prožila „podivný“ závod. Výsledek 534 není katastrofa, ale hlavně první položka 82 body jí hodně mrzela. Miloš sice o bod vylepšil svůj sobotní výkon, ale i jeho mrzely hodně špatné rány.

Kompletní výsledky závodů