Velké závody na severu republiky

Ptáte se jaké? Od pátku do neděle v hale Liberecké Technické univerzity. V pátek Memoriál Miroslava Emingera, který byl určen kategorii dorostu. V sobotu GP Liberec pro kategorie juniorů a dospělých, v neděli GP Syneru již pro všechny kategorie.

V pátek se zúčastnili sourozenci Hepalovi a Adam Svoboda. Jediný, kdo se přehoupl přes 380 bodů, byl Adam Hepal s 382,3 body, což mu vyneslo 9. místo. Adam Svoboda 373,7 a podobně Aneta Hepalová 374,3 body.

V sobotu dorazila skupinka dvou pistolářů a dvou juniorů, puškařů. Dáša si asi nedokázala představit, co ji čeká. Léčí se s tenisovým loktem a po pouhých dvou týdnech klidu si zkusila střelit závod. Nakonec statečně dostřílela, výkon 535 bodů ve VzPi60 nebyl podle jejích přestav, ale klobouk dolů. Miloš se výkonem 539 bodů přiblížil k jeho magické hranici 540 bodů, kterou tuto sezónu v závodu zatím nepřekonal. Pomalu nahoru se dere Bára, výkon 611,6 bodů ji sice na finále nestačil, ale je příslibem do budoucna. Lukáš snad pomalu dospěl k pravým důvodům nepovedené sezóny a snaží se tvrdě pracovat. Sobotní závod odstřílel dle jeho slov po delší době bez frustrace. Výsledek sice tomu nenasvědčuje, ale my mu věříme.

V neděli opět začínali pistoláři. Dáša se s bolestí protrápila k výsledku 536 bodů. Miloš konečně překročil svůj Rubikon a dal 543 body. V dorostu se opět představili sourozenci Hepalovi. Adam se oproti pátku zlepšil na 386,7 a konečně si dal v závodu položku přes 100 bodů! Aneta zakončila víkend výsledkem 373,3 body. Lukáš se postupně drápe nahoru, ale stále si musí spoustu věcí hlídat. Oproti sobotě další zlepšení, ale k osobáku stále daleko. Ten si naopak vylepšila Barbora Hájková, která dala 615,2 body a skončila na pěkném šestém místě.

Výsledky a foto najdete na stránkách pořádajícího klubu SSK Liberec:

Pátek, sobota a neděle.