Odložené MČR 2021 vzduchových zbraní

Díky koronavirovým opatřením v prvních měsících roku bylo Mistrovství ČR vzduchových zbraní přeloženo z původního březnového termínu na minulý víkend 16. – 17. října. Bohulibý záměr svazu mistrovství pořádat se trochu střetl s nedostatečnou přípravou (malorážkové MČR proběhlo teprve před měsícem), která se projevila zejména v mladších dorosteneckých kategoriích. O něco lépe na tom byli ti, co stříleli poháry (ČPM, KZR), kde se střílí malorážka i vzduchovka, ale i tady bylo znát nedostatek tréninku i závodního drilu.

Nakonec jsme se ale neztratili a medaile měly opět barvu stříbra. Sourozenci Novotní nezklamali. Tentokrát na tom byla o chlup lépe Tereza Novotná, která v kategorii mladších dorostenek obsadila pěkné druhé místo a to dvě desetiny bodu od titulu. Sama dobře ví, kde je ztratila.

MČR 2021 - ml. dorostenky
MČR 2021 – Tereza Novotná, 2. místo, ml. dorostenky

Aneta Hepalová byla bohužel v karanténě a přípravu před víkendem měla minimální. I Eliška Svobodová umí lépe, ale praxe chyběla. Přesto všechny tři nečekaně vybojovaly za náš klub druhé místo mezi družstvy mladšího dorostu.

MČR 2021 - ml. dorost, družstva
MČR 2021 – Eliška Svobodová, Aneta Hepalová, Tereza Novotná, 2. místo, ml. dorost, družstva

Adam Svoboda pohořel, ale bez tréninku to prostě nepůjde. Věříme ale, že s tréninkem se jeho výsledky zlepší.

Lukáš Novotný se mezi juniory dostal do finále, kde se držel dobře. Skončil na čtvrtém místě a těsně mu tak unikla medaile. Jako člen středočeského KS družstva obsadil druhé místo.

MČR 2021 - junioři, družstva
MČR 2021 – Vojěch Záborec, Lukáš Novotný, (Ondřej Semecký), junioři, družstva

Bára Hájková moc nevylepšila výsledky z pohárů a to zatím na finále zdaleka nestačilo.

MČR vzduchových zbraní 2021 – výsledky