Mistrovství ČR mládeže 2024

Tak i mláďata to mají za s sebou! V sobotu 23. března proběhlo na střelnici v Plzni Lobzích Mistrovství ČR mládeže v disciplíně vzduchová puška vleže pro kategorie mladších a starších žáků/žákyň.

Přestože většina našich střelců střílela na MČR vzduchových zbraní už před dvěma týdny, měli jsme také komu držet palce.

V kategorii starších žáků jsme měli dva střelce, pro které to byla první a zároveň poslední republika mládeže. V dalších letech se s nimi setkáme v klasické disciplíně vzduchová puška 10 m vstoje. Oba ji zakončili osobáky – David Havelka 300,4 a Jaroslav Chochola 304,2.

V kategorii malších žákyň nás reprezentovala naše nejmladší střelkyně Eliška Hrubá (2013). Její forma šla poslední dobou nahoru a strašně moc si přála překonat magickou hranici 300 bodů. Asi tak hodně, že jí to svazovalo ruce. Dost často to tak bývá. Ale i tak z toho byl osobák 297,9 bodů. Pokud bude makat stejně jako doposud, třístovka padne!

Dneska jsem chtěla moc, ale příště jim to natřu!

Výsledková listina Mistrovství ČR mládeže 2024

Druhý den už byla brigáda na venkovní střelnici SSK Bohemia Poděbrady a za chvíli to opět začne. Co? No přece malorážková sezóna!