MČR vzduchových zbraní vleže 2016

Po vydatné přípravě z předchozího víkendu vyrazila, na rozdíl od let minulých, skupinka pouze pěti střelců do Plzně na Mistrovství ČR vzduchových zbraní vleže 2016.

Po tučných minulých letech jsme se letos vrátili bez medailového umístění. S kým a čím můžeme být přesto trochu spokojeni? Určitě se stálicí let minulých Lukášem Novotným, který se po nemastné-neslané sezóně probojoval v kategorii do 14-let chlapců do finále a to ze čtvrtého místa za 299 bodů a 27 centrů. Finále začal výborně, po dvou ranách za 10,8 postoupil na třetí místo, ale po následujících čtyřech špatných ranách ztratil šanci na medailové umístění. Výsledkem bylo konečné 7. místo. S výbornou formou posledních týdnu a velkou šancí na přední umístění jela do Plzně i Denisa Vadinská v kategorii do 12-ti let dívek. První dvě položky za 100 a až do 27. rány šlo vše skvěle. Bohužel, tíha okamžiku ji doslova zavalila a poslední tři rány za 9 ji vzaly šanci na medailové umístění a celkově skončila na 11. místě. Dalším, kdo vysloveně nezklamal, byla Barbora Hájková v kategorii do 14-ti let dívek. Při svém prvním startu na MČR se sice do finále neprobojovala, ale 295 bodů a 21. místo je příslibem a pobídkou do další sezóny. Bohužel, ani v posledním závodu vleže na MČR se Jiří Mejda nedočkal umístění na předních místech a po na jeho poměry podprůměrném výsledku 294 skončil celkově 26. Filip Svoboda se v kategorii do 12-ti let také s formou nepotkal a s 286 body skončil na 27. místě.

Může se zdát, že jsme jako klub vyklidili pole. Po velmi úspěšných letech je to napůl pravda. Tou druhou půlkou pravdy jsou ale medailové úspěchy našich střelců nejen na MČR v kategorii vstoje, ale dokonce i na poli mezinárodním. Ano těch střelců, kteří i v minulosti byli nositeli medailí i titulů. Pravdou je, že nutně potřebujeme doplnit naší základnu zejména v ležákových kategoriích. Pokud se tak nestane, tak letos přechází do kategorii vstoje Jirka Mejda, příští rok Lukáš Novotný. Bez doplnění mladé krve se nám se zbytkem ležáků těžko podaří navázat na úspěchy let minulých. Proto všechny zájemce o tento krásný sport, kteří tento článek čtou, u nás rádi přivítáme. A to při náboru v září před začátkem nové vzduchovkové sezóny. Teď je již čas na sezónu malorážkovou.