VC Středočeského kraje – 3.-4. únor 2018

Po VC Syneru a Liberce po týdnu opět jedničkový závod, tentokrát VC Středočeského kraje pořádané Středočeským KS  a dalšími kluby Středočeského kraje. Jak se stalo v posledních letech zvykem, akce se konala v tenisové hale Kluku u Poděbrad. Měli jsme to blízko, pomáhali stavět, bourat a uklízet. A jen tak na okraj i dobře střílet!

Začal bych sobotou a nejmladšími. V disciplíně VzPu30 a kategorii do 12ti let si dobře vedla Tereza Novotná, která nastřílela 313,0 bodu a ty ji nakonec stačily na bramborovou medaili. Eliška Svobodová 310,4 a 11. místo. V kategorii do 14-ti let lepšící se Denisa Vadinská dala 315,0 a skončila na 11. místě. Adam Svoboda na svých prvních velkých závodech dal 302,9. Své první velké závody si odbyl i Adam Hepal, který bohužel nezopakoval minulý výkon a 283,1 ho odsoudil na chvost výsledkové listiny.

VC Středočeského kraje, Tereza Novotná, 4. místo

Ve VzPu40 se mezi ženami a juniorkami nejlépe dařilo Báře Neumanové, která v základním závodu skončila čtvrtá s nástřelem 412,0. Ve finále si o místo polepšila a skončila na třetím místě. V kategorii dorostu jindy spolehlivý Lukáš Novotný dal pouze 392,7, což stačilo na 29. místo. Barča Hájková 390,7, Lukáš Nykl 388,6, Denisa Vadinská 381,9, Tomáš Dvořák 379,9 a Jirka Mejda 373,1.

VC Středočeského kraje, Bára Neumanová 3. místo

Ve VzPu60 v kategorii muži a junioři Matěji Zmátlovi těsně uniklo finále a skončil devátý za nástřel 614,4 bodu.

VC zpestřil tradičně závod VzPu60 vleže. Nejlépe si vedla Denisa Vadinská, která skončila na 7. místě za nástřel 629,1. Premiéru si odbyla Tereza Novotná, která skončila na 17. místě s nástřelem 623,7 bodu a Eliška Svobodová (616,9 a 26. místo).

I pistoláři se neztratili a mají zářez ve finále i pozici v pětici nejlepších. Dáša Neumanová se dostala do finále ze 7. místa (352 body) a v něm nakonec obsadila 4. místo. Zdatně jí na svoje poměry sekundovali Miloš Novotný (532 body) a Libor Vadinský (517 bodů).

VC Středočeského kraje, Dagmar Neumanová 4. místo

Neděle se opět nesla ve znamení umístění ve vyhlašované pětici nejlepších. Ve VzPu30 do 12-ti let si sobotní umístění zopakovala Tereza Novotná s výkonem 312,3 body. Eliška Svobodová si pohoršila na 306,6 (15. místo). Vojta Tandler těsně nepřekonal hranici 300 bodů, 299,3 mu stačilo na 27. místo. V kategorii do 14-ti let zvítězila Denisa Vadinská a to výborným výkonem 318,2 bodu! Když už jsem u Denči – zaslouží si pochvalu nejen za tento výkon, ale jako jediná z našich se zúčastnila čtyřech závodů během víkendu. I proto je její nedělní výkon skvělý. Další zástupci VzPu30 do 14-ti let si sobotní výkony nevylepšili. Adam Svoboda 301,7 (49.) a Adam Hepal 293,4 (57.).

VC Středočeského kraje, Denisa Vadinská, 1. místo (hledáte ji marně, právě střílí VzPu40)

Ve VzPu40 se mezi ženami a juniorkami opět nejlépe dařilo Báře Neumanové. Výborný výkon 417,0 bodu ji stačil pouze na druhé místo! Na první bylo potřeba o jeden bod lepší výkon. i tak, parádní výkon. V dorostu se na svoje výkony vrátil Lukáš Novotný – 399,2 bodu mu stačilo na 16. místo. Barča Hájková neudržela nadějně rozjetý závod a mohla litovat poslední položky – přesto 393,7 vykazuje stoupající výkonnost. Jirka Mejda si posunul svůj osobák na 382,6 (42.), Denisa Vadinská 381,2 (44.) a Tomáš Dvořák 376,2 (49.).

VC Středočeského kraje, Bára Neumanová 2. místo

Ve VzPu60 v kategorii muži a junioři si oproti sobotě polepšil Matěj Zmátlo a výkon 615,3 body mu těsně nestačil na první pětici a skončil šestý.

Mezi pistolářkama se opět neztratila Dáša a výkonem 357 bodů obsadila páté místo. Libor si vylepšil sobotní výkon na 528 bodu a dorovnal sezónní maximum, Miloš se uvolněné pozice ve startovní listině nakonec nedočkal.

VC Středočeského kraje, Dagmar Neumanová 5. místo

Co říci závěrem. Děkujeme všem organizátorům za bezproblémový chod celé soutěže, na kterém se podílel i náš klub. Závod VC Středočeského kraje potvrdil svou účastí a výkony pověst jednoho z největších závodů sportovní střelby. Pokud bych se podíval o týden zpět, tak v porovnání s VC Syner a  VC Liberec je rozhodně předčí v účasti díky závodům VzPu30 vleže obou kategorií a VzPu60 vleže. Na druhou stranu elektronika v Liberci posunula laťku kvality a komfortu. Pokud by se to samé povedlo zrealizovat i na VC Středočeského kraje, neměl by tento závod v ČR konkurenci. Zatím to zní dost utopicky (cca 55 stavů v elektronice je aktuálně mimo mísu), ale třeba v nedaleké budoucnosti…

Výsledky a další foto najdete na stránkách Středočeského krajského sdružení.