1. kolo KZR a LDML + finále KK-R – 27.-29. duben 2018

To byl zas víkend. Nezatočila se vám z těch zkratek hlava? Skoro jako v legendární písni Ivana Mládka. Ale popořádku.

Na prvním kole KZR (Kontrolní závod reprezentace) nás reprezentoval pouze Matěj Zmátlo. Bára Neumanová vzhledem k zdravotní indispozici se střelbě zatím nemůže věnovat. V pátek si Matěj vyzkoušel MIX, ale do finále se s Thurnwaldovou Sabinou neprobojovali. Zato ve VzPu60 se mu podařilo výkonem 615,7 bodů probojovat do finále, v kterém nakonec obsadil pěkné 5. místo. V sobotu v závodu SM3x40 nastřílel 1123 bodů, které mu vynesly 21. místo. V neděli se mu stejná disciplína vydařila mnohem lépe, dá se říci přímo skvěle, a výsledných 1150 bodů (nový osobák) stačil na 11. místo.

Po skončení závodu KZR již tradičně navazuje závod LDML (Letní Duklácká liga mládeže). V něm se představilo o něco více střelců. V disciplíně SM/LM60 se nejlépe vedlo Denise Vadinské s nástřelem 579 bodů, který stačil na druhé místo. Na bramborovém místě skončila naše „bramborka“ Bára Hájková s 569 body. Byl to první závod v novém oblečení, na který si postupně zvyká. Výborný výsledek a 7. místo si vystřílela Tereza Novotná v jejím prvním ostrém startu do sezóny. Nástřel 567 bodů je výrazným posunutím jejího osobního rekordu z loňské sezóny. Teď se bude snažit okolo tohoto výkonu stabilizovat a případně jej zlepšit. V závodu SM3x20 nás reprezentoval pouze Lukáš Novotný. Nástřel 553 a třetí místo znamená potvrzení výkonnosti z posledních závodů. Přestože se mu podle jeho představ nepovedla položka vkleče a vstoje, s polohou vleže, na rozdíl od minulý závodů, mohl být spokojen.

A co to tajemné KK-R? Jedná se o sérii závodů (6. kol + finále) KK-Rangliste s disciplínami SM/LM60 a SM3x20 konanou v Berlíně. Letos se této halové malorážkové ligy účastnila pouze Denisa Vadinská. Její vystoupení lze brát jako úspěšné. Její výsledky? Od prvního kola do šestého – 573, 577, 587, 586, 585, 573. Tyto výsledky ji vynesly účast ve finále, což lze považovat za úspěch včetně výsledku 580 (21. místo) a čtvrtého místa v družstvech (pardálové Milan Stránský a Dan Vondráček plus mladá krev Sabina Dajčarová a Denisa Vadinská).

 

Výsledky 1. kola KZR

Výsledky 1. kola LDML

Výsledky KK-Rangliste