1. kolo ČPTM – 26.-27. květen 2018

Tak máme za sebou první kolo Českého poháru talentované mládeže (ČPTM), které se konalo na střelnici Borek u Českých Budějovic. Po ránu bylo příjemně, ale postupem času horko a dusno.

V sobotu byl na programu závod SM60 a VzPu40. Lukáši Novotnému se v SM60 opět dařilo a výkon 588 bodů mu vynesl celkové druhé místo mezi dorostenci. I Jiří Mejda skončil v bodované patnáctce, 571 bod mu stačil na 13. místo. Mezi dorostenkami se i Barbora Hájková devátým místem dostala do bodované patnáctky za výkon 574. Klid a víru v sebe sama hledá Denisa Vadinská. Po výborném vstupu do sezóny se trápí a výkon 555 bodů je špatný. Je to jen o hlavě a snad se z toho dostane co nejdříve. Tréninkové manko se projevilo i na výkonu Terezy Novotné a bylo z toho na ní podprůměrných 540 bodů. Věříme, že další tréninkové dávky ji posunou v příštích týdnech na vyšší výkony.

V závodu VzPu40 procházeli všichni střelci doslova očistcem. Rozpálená střecha a špatně větratelné prostory si vybíraly svoje oběti. Naštěstí naši střelci se s tím vyrovnali. Zejména obě dorostenky nám udělaly radost, protože i v těžkých podmínkách si vystřílely osobáky a obě bodovaly. No, potvrdily tak známé rčení, že ženská vydrží víc než člověk. Barbora Hájková dala  398,6 bodů a obsadila 7. místo. Denisa Vadinská vystřílela 396,6 bodů a sáhla si na 9. místo. Mezi dorostenci dal Lukáš Novotný průměrných 398,6 bodu a bylo z toho bodované páté místo. Jiří Mejda se s tím vyloženě pral a 362,1 bod a 24. místo nepatří mezi výsledky, s kterými by se chtěl chlubit.

V neděli byl na programu třípolohový závod SM3x20. Lukáš Novotný tentokrát hranici 550 bodů nepřekonal a byl z toho nejhorší výsledek sezóny 543 body, ale přesto z toho bylo bodované páté místo. Jirka Mejda dosáhl na 512 bodů a obsadil nebodované 14. místo. Barbora Hájková se naopak přiblížila ke svému osobáku a s výkonem 542 body brala 9. místo. Denisa Vadinská dosáhla na 526 bodů a 12. místo. Bohužel, obě nebodovaly, protože startovalo pouze 14 dorostenek. Bodování v ČPTM je takové, že při počtu střelců v disciplíně 30 a více, boduje se prvních patnáct. Pokud méně než 30, tak je bodována pouze první polovina střelců.

Výsledky ČPTM – 1. kolo