Liberecká vzduchovková liga 2018 – 1. kolo

Malorážky jsme uložili na půl roku do trezoru a aktivně nastoupili do vzduchovkové sezóny v Liberci, kde v neděli 21. října proběhlo první kolo Liberecké vzduchovkové ligy.

A naši střelci byli vidět. Začnu od nejmenších. V kategorii VzPu30 do 12-ti let skončila na druhém místě Eliška Svobodová s nástřelem 311,1 bodu. V kategorii VzPu30 do 14-ti let se Tereza Novotná umístila na třetím místě s nástřelem 313,9 bodu. V kategorii VzPu40 dorostu do 16-ti let zvítězil její bratr Lukáš Novotný v osobním rekordu 408,1 bod. Na druhém místě v téže kategorii se umístila Barbora Hájková s 402,1 bodem. Ve VzPu60 se mezi muži prosadil Matěj Zmátlo, který za 613,7 bodu bral druhé místo. Na třetím místě, překvapivě pro nás i pro něj samotného, skončil Tomáš Dvořák za 603,8 bodu.

A co další naši střelci? Denisa Vadinská ve VzPu40 začíná svojí plnohodnotnou sezónu bez kombinace s VzPu30 a výsledek 384,9 není špatný, ale vzhledem k výsledkům dosaženým na ČPTM asi čekala o něco víc. Jiří Mejda ve VzPu40 začal sezónu s 371,4 body a taky asi očekával víc. Vojtěch Tandler ve VzPu30 dal 303,0, což je posun vzhledem k výsledkům na konci minulé vzduchovkové sezóny, ale ve starší kategorii to zdaleka na nejlepší nestačí a musí máknout. Premiéru si odbyli sourozenci Hepalovi. Aneta Hepalová ve VzPu30 a Adam Hepal ve VzPu40. Pro Anetu to byl vůbec první vzduchovkový závod v životě, ještě ke všemu na přitahovací terče a musíme ji pochválit. Výkon zatím na nejlepší nestačil, ale perspektivu rozhodně má. Adam Hepal si už zažil závody ve vzduchovce vleže, takže jako úplný nováček není. Ale první závod ve VzPu40 zvládl vcelku slušně, ale je vidět, že musí více potrénovat. Ale to platí pro všechny naše střelce, aby své výkony postupně posunuly výš.

A ještě dva pistoláři. Miloš Novotný předvedl v úvodu sezóny na jeho poměry solidních 532 body, Jirka Mejda musí přidat v tréninku.

Výsledky Liberecké vzduchovkové ligy 2018 – 1. kolo